rreth nesh

Themeluar në vitin 2001, Universe Optical është zhvilluar në një nga prodhuesit kryesorë të lenteve profesionale me kombinim të fortë të prodhimit, aftësive për R&D dhe përvojë në shitje ndërkombëtare. Ne jemi të përkushtuar për të furnizuar një portofol të produkteve të lenteve me cilësi të lartë, duke përfshirë lentet e aksioneve dhe lentet dixhitale me formë të lirë RX.

Të gjitha lentet janë bërë nga materiale me cilësi të lartë dhe janë kontrolluar dhe testuar plotësisht sipas kritereve më të rrepta të industrisë pas çdo hapi të proceseve të prodhimit. Tregjet po ndryshojnë, por aspirata jonë origjinale për cilësinë nuk ndryshon.

teknologji

Themeluar në vitin 2001, Universe Optical është zhvilluar në një nga prodhuesit kryesorë të lenteve profesionale me kombinim të fortë të prodhimit, aftësive për R&D dhe përvojë në shitje ndërkombëtare. Ne jemi të përkushtuar për të furnizuar një portofol të produkteve të lenteve me cilësi të lartë, duke përfshirë lentet e aksioneve dhe lentet dixhitale me formë të lirë RX.

TECHNOLOGY

Seritë MR

Seritë MR are janë materiali uretan i bërë nga Mitsui Chemical nga Japonia. Ofron si performancë të jashtëzakonshme optike ashtu edhe qëndrueshmëri, duke rezultuar në thjerrëzat okulistike që janë më të holla, më të lehta dhe më të forta. Lentet e bëra nga materialet MR janë me devijim minimal kromatik dhe vizion të qartë. Krahasimi i vetive fizike ...

TECHNOLOGY

Ndikim të lartë

Lente me ndikim të lartë, ULTRAVEX, është bërë nga material rrëshirë i fortë i fortë me rezistencë të shkëlqyer ndaj goditjes dhe thyerjes. Mund të përballojë topin prej çeliku 5/8-inç që peshon afërsisht 0.56 ons duke rënë nga një lartësi prej 50 inç (1.27m) mbi sipërfaqen e sipërme horizontale të thjerrëzës. E bërë nga materiali unik i lenteve me strukturë molekulare të rrjetëzuar, ULTRA ...

TECHNOLOGY

Fotokromike

Lente fotokromike është një lente e cila ngjyra ndryshon me ndryshimin e dritës së jashtme. Mund të errësohet shpejt nën rrezet e diellit, dhe transmetueshmëria e tij zvogëlohet në mënyrë dramatike. Sa më e fortë të jetë drita, aq më e errët është ngjyra e lenteve, dhe anasjelltas. Kur lentet vendosen përsëri brenda, ngjyra e lentes mund të zbehet shpejt në gjendjen origjinale transparente. ...

TECHNOLOGY

Super hidrofobike

Super hidrofobik është një teknologji e veçantë e veshjes, e cila krijon veti hidrofobike në sipërfaqen e lenteve dhe e bën thjerrëzën gjithmonë të pastër dhe të qartë. Karakteristikat - Largon lagështinë dhe substancat me vaj falë vetive hidrofobike dhe oleofobike - Ndihmon në parandalimin e transmetimit të rrezeve të padëshiruara nga elektroma ...

TECHNOLOGY

Veshje Bluecut

Veshje Bluecut Një teknologji e veçantë e veshjes e aplikuar tek lentet, e cila ndihmon në bllokimin e dritës së dëmshme blu, veçanërisht dritat blu nga pajisje të ndryshme elektronike. Përfitimet • Mbrojtja më e mirë nga drita artificiale blu • Pamja optimale e lenteve: transmetueshmëri e lartë pa ngjyrë të verdhë • Reduktimi i shkëlqimit verbues për m ...

Lajmet e Kompanisë

  • SILMO 2019

    Si një nga ngjarjet më të rëndësishme në industrinë oftalmike, SILMO Paris u mbajt nga 27 deri më 30 shtator 2019, duke ofruar një mori informacioni dhe duke ndriçuar një qendër të vëmendjes në industrinë e optikës dhe syzeve! Gati 1000 ekspozues u prezantuan në shfaqje. Përbën një hap ...

  • Panairi Ndërkombëtar i Optikës në Shangai

    Panairi i 20 -të Ndërkombëtar i Optikës në Shanghai SIOF 2021 SIOF 2021 u mbajt gjatë 6 dhe 8 maj 2021 në Konventën dhe Qendrën e Konventave të Shangait Botërore. Ishte panairi i parë optik në Kinë pas goditjes pandemike të Covid-19. Falë e ...

  • Univers ka lansuar syze dielli të personalizuara

    Vera po vjen. Univers ka lansuar syze dielli të personalizuara për të përmbushur kërkesat e ndryshme të konsumatorëve. Çfarëdo që keni nevojë për syze dielli plano ose syze dielli me recetë, ne mund të ofrojmë shërbim me një ndalesë. Ka më shumë se njëqind zgjedhje ngjyrash. Jo vetëm standarde ...

Certifikata e Kompanisë